protokół zdawczo-odbiorczy gazownia

Widzisz wiadomości wyszukane dla słów: protokół zdawczo-odbiorczy gazownia

Temat: Butla z gazem w bramie 6?

nie widzę ani w umowie kupna-sprzedaży,ani w akcie notarialnym,(czy garaż ,czy mieszkanie),aby było coś o tym zakazie.(jestem śłepy,a może dla mnie zrobiono wyjątek)....A oprócz tego kilkaset zginęło w wypadkach samochodowych,innych zasypała ziemia na budowach,niektórzy zgineli od porażenia prądem...GAS WROGIEM NAS...
Protokol zdawczo-odbiorczy punkt 7!
GAZ nie jest naszym wrogiem (no chyba ze sie cos wydarzy nieprzyjemnego), ale czesc osob decydujac sie na zakup mieszkania akurat tutaj byc moze uwazala brak instalacji gazowej w bloku jako argument na plus.
Reszta, chociaz moze jej sie to nie podoba przystala na takie warunki podpisujac papier.
Tyle.Temat: sprawdzenie zadłuzenia itd przed zakupem
Straw - taką sprawę jak sprawdzenie księgi wieczystej powinien zrobić notariusz w dniu podpisania u niego aktu notarialnego. DOBRY notariusz! A zaświadczenie ze spółdzielni o braku zaległości musi dostarczyć właściciel też przy podpisaniu aktu.

Jeśli chodzi o liczniki - w akcie notarialnym kupna mam zapisane, że mieszkanie jest pozbawione jakichkolwiek obciążeń i że właściciel wymelduje się do tego i tego dnia. Po akcie i otrzymaniu kluczy spisałam liczniki i wszędzie chodziłam z byłym właścicielem w celu przepisania umów. W gazowni, elektrowni i telefonach od razu regulował on ostatnie rozliczenie albo mu oddawali nadpłatę. Jeśli będziecie robić to bez byłego właściciela to musicie mieć przygotowany protokół zdawczo-odbiorczy.

Temat: Mieszkanie z drugiej ręki, na co zwracać uwagę
tak jak napisala Maciumpa
czy mieszkanie jest ze spółdzielni? takie też może mieć księgę wieczystą
przede wszystkim przy umowie zażycz sobie żasiwadczenie z administracji bądź spółdzielni o niezaleganiu z opłatami czynszowymi, zaświadczenie z gazowni i elektrowni o niezaleganiu. Koniecznie aktualne zaświadczenie z Urzędu Miasta, ze NIKT nie jest zameldowany w mieszkaniu.
W czasie odbioru mieszkania (wydaniu kluczy) spisz protokół zdawczo-odbiorczy:liczniki wody, prądu, gazu (nr licznika i jego stan) i na dole podpis Twój i sprtzedającego. Z takim dokumentem potem jedziesz przepisać media i płacisz za media od dnia wydania mieszkania.
To są sprawy prawne.
jesli chodzi o stan techniczny, to dobrze mieć kogoś znajomego, kto sie zna i doradzi, sprawdzi stan techniczny mieszkania.
pozdrawiamTemat: Relacje z budowy
fiu, fiu długo się nie odzywaliśmy, ale nie bardzo mamay jak. Narazie dojeżdzamy z Legnicy, a tam na krótki okres nie chce mi się podłączać internetu.
No, ale do rzeczy, w sobotę podpisaliśmy protokół zdawczo - odbiorczy (chyba tak to się nazywa), a w poniedziałek będą nam montowac meble kuchenne no i chyba w poniedziałek postaramy się podjechac do gazowni w oławie podpisać umowę przedwstępną. Tylko nie iemy jak z elektryką, bo teraz można z różnymi firmami. Coś już na ten temat myśleliście ??? Gdzie najtaniej, najlepiej, czy może pozostac przy standardowym dostawcy energii ??? My jeszcze nie wiemy.Temat: rozwiązana umowa najmu a żadanie zapłaty od wynajmującego
Witam.
Proszę o pomoc w następującej sprawie:
Na przełomie roku 2006/2007 wynajmowałam mieszkanie. Umowa najmu obejmowała okres 2 lat niemniej ze względów osobistych i chęci powrotu do mieszkania wynajmująca wypowiedziała mi umowe po pół roku. Ja byłam wówczas w 3 miesiącu ciąży. Umowa została rozwiązana 20 kwietnia 2007 za porozumieniem stron. Czynsz płaciłam regularnie na co mam dowody wpłat. Czynsz nie zawierał opłat za gaz, energie elektryczna oraz wode. Natomiast zaliczke na poczet ogrzewania owszem. Tydzień temu czyli po 10 miesiącach wynajmująca zażądała ode mnie uregulowania opłat za centralne ogrzewanie, tłumacząc iz rozlliczenie przyszło dopiero teraz. Poprosiłam o nie. NA rozliczeniu widnieje okres rozliczeniowy 01.12.2006 do 30.11.2007. Poza tym, wynajmująca powołuje się na artykuł w umowie, cyt. "kaucja w wysokosci 750 zł zostanie przekazana wynajmującemu w dniu podpisania umowy najmu. Powyższa kaucja zostanie zwrócona najemcy w ciągu 30 dni od zakończenia umowy najmu, po uregulowaniu wszelkich opłat wynikających z użytkowania przez najemce lokalu (opłaty za gaz, dostawę wody i energii elektrycznej, ewentualne rozbieżności związane z użytkowaniem centralnego ogrzewania) oraz po sporządzeniu końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego." Zatem biorąc powyższe pod uwage ja wnioskuje iz obowiązek uregulowania wszelkich opłat miałam do 30 dni od zakończenia umowy czyli do 20 maja 2007 o ile takowe by wystapily i wynajmujaca by o nich mnie poinformowała. W umowie najmu nie ma zadnej wzmianki o jakims innym okresie płatnosci ewentualnych rozbieznosci wynikajacych z uzytkowania centralnego ogrzewania, niz te 30 dni od rozwiazania umowy ani zadnego odnosnika do KPC. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, jest podpisana przez obie strony i protokół zdawczo-odbiorczy również sporządzony. Czy w tym przypadku wynajmujaca po takim okresie ma prawo zadac ode mnie zapłaty?
Prosze o porade poniewaz osoba ta dzwoni do mnie non stop, pisze smsy i maile z grozbami i straszy sadem.
Pozdrawiam

 

Powered by WordPress. Design by Free WordPress Themes.